Aktywne filtry
wyczyść- Producent: wabrotech
O ile wiertnice ręczne dla wielu wciąż pozostają najwygodniejszymi maszynami otworowania, tak niejednokrotnie bez dobrego mocowania się nie obejdzie. Statywy do wiertnic pozwalają na wykonywanie otworów o dużej średnicy w twardych materiałach przy niezrównanej precyzji, znajdując się w obowiązkowym wyposażeniu każdej fachowej firmy budowlanej lub konstrukcyjnej.
Kierując się rosnącymi potrzebami fachowców, wprowadziliśmy do sprzedaży statywy do wiertnic najbardziej uznanych marek polskich i zagranicznych. Każdy z nich objęty jest pełną gwarancją producenta. W przypadku problemu z doborem odpowiedniego modelu do swojej wiertnicy zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
Chcąc dokonać podziału statywów do wiertnic, w pierwszej kolejności rozróżnimy je pod względem mocowania:
Kolejny podział różnicuje je według kąta wiercenia:
Statywy próżniowe to konstrukcje, w których rolę kotew bądź rozpór, znanych z klasycznych modeli, zastępuje ssawka oraz pompa próżniowa. Ich zadanie polega na wywołaniu próżni między podstawą a powierzchnią, na której stawiane jest urządzenie, która powoduje ich silne związanie. Na samym statywie umieszczany jest specjalny barometr, który pozwala mierzyć wartość podciśnienia, a co za tym idzie – potwierdzić prawidłowe przymocowanie do danej powierzchni.
Statywy próżniowe do wiertnic są idealnym rozwiązaniem do pracy wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości zakotwienia maszyny, np. na już wykończonych podłogach. Należy jednak pamiętać, że gwarancję prawidłowego przymocowania maszyny uzyskamy wyłącznie, gdy stawiamy ją na czystym fragmencie podłoża – w przeciwnym wypadku siła wiązania może być zbyt słaba, by zagwarantować wygodną, precyzyjną i bezpieczną pracę.
Statywy do wiertnic przeznaczone do montażu za pomocą kotew to najbardziej tradycyjne rozwiązanie. Maszyna jest wtedy wiązana z podłożem za pomocą specjalnych tulei oraz śrub stabilizujących, zapewniających pewne trzymanie w twardych materiałach. Niektóre renomowane modele pozwalają także na montaż za pomocą rozpór, za pośrednictwem śruby umieszczonej w górnej części.
Statywy klasyczne do wiertnic występują zarówno w wersji pionowej, jak i pochyłej. Do ich dużych zalet zaliczymy z pewnością niewielką wagę oraz zdecydowanie niższe ceny, niż w próżniowych odpowiednikach.
Dobierając statyw do wiertnicy, należy zastanowić się nad średnicą otworów, które planujemy wykonywać. Przy pracy z dużymi wiertłami dochodzi do wygenerowania sił, które mogą zaburzać stabilność lekkich stojaków. Dobrą praktykę – o ile nie ogranicza nas powierzchnia – będzie stanowiło zwrócenie uwagi na możliwie szeroką podstawę, wiążącą się z podłożem – im większa, tym stabilniejsza maszyna.
Z punktu widzenia parametrów technicznych obowiązkowo zwróć uwagę na skok wiercenia, tj. maksymalną długość wiertła, który możesz zastosować, korzystając z wybranego modelu statywu. Niezbędna może okazać się również funkcja ustawiania kąta wiercenia. Wykonując prace na mokro, sprawdź, czy wybrany model jest wyposażony w uchwyty do montowania kołnierzy odprowadzających wodę z urobkiem. Należy mieć także na uwadze, że zakup produktu od sprawdzonej firmy przełoży się na wyższą wytrzymałość całej konstrukcji oraz jej poszczególnych elementów, np. przekładni posuwu.
Dni
na zwrot
Gwarancja
z możliwością rozszerzenia
Własny
magazyn
Bezpieczne
zakupy