Skuteczne otworowanie wymaga sprawdzonych rozwiązań, niezależnie od obrabianego materiału. Dlatego tworząc ofertę wiertarek sklepu internetowego Unitool, skupiliśmy się na zapewnieniu asortymentu od najlepszych producentów w różnym budżecie, takich jak m.in. Graphite, Stanley, WABROTECH, Rotabroach, Evolution, Fein i Euroboor. Szeroki przekrój dostępnych urządzeń pozwoli ci z łatwością dobrać rozwiązanie idealne zarówno do zastosowań amatorskich, domowych i czysto hobbystycznych, jak i profesjonalnych w branży budowlanej, konstrukcyjnej, czy ślusarskiej.
Każda oferowana wiertarka objęta jest pełną gwarancją producenta i naszą ekspresową wysyłką do twojego domu lub firmy. W razie problemów z doborem modelu możesz liczyć na pomoc naszych doświadczonych specjalistów, którzy pomogą ci znaleźć dokładnie to, czego szukasz!
Pod względem rodzajów wiertarek dostępna oferta rynkowa jest niemal nieograniczona, pozwalając dobrać urządzenie idealnie dopasowane do wymagań indywidualnych specjalisty oraz rodzaju otworowanego materiału. Do podstawowych typów zaliczamy:
Jak w przypadku każdego elektronarzędzia przed zakupem wiertarki należy dokładnie zapoznać się z parametrami technicznymi, dołączonymi do każdej karty produktowej w naszym sklepie:
Istotną kwestię przed rozpoczęciem robót stanowi wybór wiertarki i wiertła, dostosowanego do danego materiału. O ile te urządzenia same w sobie oferują dużą uniwersalność (zwłaszcza wśród modeli najwyższej klasy), tak należy pamiętać, że większość z nich pod względem swoich parametrów projektowana jest z myślą o określonych typach powierzchni.
Wiertarki do metalu projektowane są przede wszystkim z myślą o użytku z wiertłami spiralnymi, zazwyczaj ze stali szybkotnącej HSS. Wysoka moc w połączeniu z wyjątkową ostrością wierteł, pozwalają na bezproblemowe wiercenie w stali – także nierdzewnej. Z uwagi na niezbędną bardzo wysoką precyzję, podczas doboru odpowiedniego modelu urządzenia należy zwrócić uwagę na spasowanie elementów oraz rozwiązania zapobiegające odskakiwaniu wiertła. Podkreślamy także, że niezbędna okaże się funkcja regulacji prędkości obrotowej, zwłaszcza przy wierceniu większych otworów.
Beton i żelbeton to jedne z największych wyzwań dla elektronarzędzi. Nie inaczej jest z wiertarkami, które by sprostać ich twardości muszą posiadać jak najwyższą moc oraz wytrzymałość. Większość fachowców decyduje się w tym przypadku na wiertarki z udarem lub młotowiertarki z uchwytami SDS bądź SDS-max. Jeśli chodzi o wiertła – powinniśmy stosować wyłącznie modele z węglika spiekanego lub wiertła diamentowe – inne rozwiązania ulegną szybkiemu stępieniu bądź złamaniu.
Wiercenie w drewnie możliwe jest przy wykorzystaniu niemal każdego rodzaju wiertarki przy zachowaniu kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, nie należy używać udaru, który prawie na pewno doprowadzi do szybkiego pęknięcia materiału. Maksymalna średnica otworów, które możemy wykonywać w drewnie, wynosi 35-45 mm. W celu osiągnięcia jak najlepszego rezultatu zalecamy korzystanie z dedykowanych wierteł.
Wybór między młotowiertarką a wiertarką udarową to jeden z najczęstszych dylematów, przed którymi stają profesjonaliści, szukający maksymalnie skutecznego i uniwersalnego rozwiązania. Na co więc (i kiedy) powinniśmy się zdecydować?
Młotowiertarka, z uwagi na możliwość zarówno kucia, jak i wiercenia, jest oczywiście narzędziem bardziej wszechstronnym, znakomicie odnajdującym się na budowach. Dodatkowa możliwość wyłączenia udaru pozwala także na wiercenie w materiałach metalowych. Z uwagi na to, że działa on na zasadzie pneumatycznej, nie wymaga od użytkownika dużej siły nacisku, jak w przypadku udaru mechanicznego, obecnego w wiertarkach.
Co nie oznacza, że wiertarki udarowe pozostają gorszą opcją w każdym przypadku. Będą one stanowiły doskonały wybór do typowych prac domowych – także w betonie! – oraz dla fachowców, którzy nie wykonują na co dzień wielogodzinnych odwiertów lub kucia żelbetu.
Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe stanowią dziś zdecydowanie największą część rynku wiertarek, stanowiąc często niezbędne wyposażenie każdego domu i firmy budowlano-remontowej. Dzięki baterii litowo-jonowej o stosunkowo dużej pojemności (oraz często dodawanemu dodatkowemu akumulatorowi w zestawie) pozwalają na wyjątkowo wygodną i bezprzewodową pracę, nieodzowną w trudno dostępnych miejscach.
Jeśli szukasz wiertarko-wkrętarki, zwróć uwagę na jej moc. O ile do skręcania mebli lub innych lekkich prac wystarczą modele o napięciu akumulatora około 4 V, tak do obróbki drewna lub metalu będziemy potrzebowali już 12 V. Fachowcy korzystający z tego rodzaju urządzeń na co dzień powinni postawić na modele o napięciu 18 V. Jeśli chodzi o akumulator, możemy przyjąć, że pojemność na poziomie 2 Ah pozwala na wkręcenie około 300 wkrętów na jednym ładowaniu. Zwróć także uwagę na standard, w jakim wykonano baterię – modele od niesprawdzonych marek posiadają najczęściej mniej popularne złącza, co znacząco utrudnia znalezienie odpowiedniego modelu w razie zużycia ogniw.
Zachęcamy do sprawdzenia naszego szerokiego asortymentu wiertarek od najlepszych krajowych i światowych producentów. Dysponujemy m.in. urządzeniami marek, takich jak:
Dni
na zwrot
Gwarancja
z możliwością rozszerzenia
Własny
magazyn
Bezpieczne
zakupy