Szlifierki kątowe stanowią absolutny niezbędnik każdego warsztatu, serwisu i firmy budowlanej, pozwalający błyskawicznie przycinać lub wykańczać twarde materiały. Szeroki przekrój możliwych do zastosowania tarcz, mocy, a także funkcjonalności czyni z nich wielofunkcyjne narzędzie zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorskich majsterkowiczów, stawiających na precyzję wykonywanych prac.
Pełnię możliwości oferowanych przez szlifierki kątowe wykorzystasz, decydując się na zakup modeli od sprawdzonych marek, takich jak Stanley, Kraft&Dele, Graphite i Verto. Tworząc naszą ofertę, postawiliśmy na jak najszerszy przekrój urządzeń w każdym budżecie, odrzucając z pomocą naszych ekspertów wszystkie rozwiązania niskiej jakości. Każdy z produktów objęty jest pełną gwarancją oraz naszą ekspresową wysyłką prosto do twojego domu lub firmy.
Popularna kątówka to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi, przy którym możliwości zastosowania ograniczane są jedynie przez naszą wyobraźnię, bezpieczeństwo oraz rodzaj stosowanej tarczy. Na budowach szlifierki kątowe wykorzystuje się przede wszystkim do cięcia – w zależności od wybranej tarczy – materiałów metalowych, a także betonu i żelbetonu, cegły i gipsu wapiennego. W przypadku braku bruzdownicy pod ręką możemy wykorzystać ją także do tworzenia kanałów pod przewody lub płytkie rury. Nie posiadając specjalnej przecinarki i przy zachowaniu odpowiedniej precyzji, kątówka nadaje się również do cięcia płytek.
Szlifierki kątowe dobrze sprawdzają się jako narzędzie pomocnicze podczas spawania, pozwalając usunąć natlenioną warstwę i zanieczyszczenia. I to właśnie branże, w których istotną część prac stanowi obróbka metalu, korzystają z ich dobrodziejstw w największym stopniu. Wybierając odpowiednią tarczę z oferty naszego sklepu, cięcie metali, usuwanie lakierów i farby, czy precyzyjna obróbka końcowa nie będą stanowiły dla ciebie najmniejszego problemu.
Podstawowy podział szlifierek kątowych pod względem sposobu zasilania wygląda następująco:
Po wybraniu sposobu zasilania istotnym podczas zakupu odpowiedniej szlifierki kątowej okaże się przeanalizowanie następujących parametrów, podawanych przez nas w kartach produktowych:
Z uwagi na bardzo wysokie obroty szlifierki kątowej podczas pracy zaleca się noszenie ubrań przylegających do ciała, zapobiegając wplątaniu się kawałka odzieży w obracającą tarczę. Identyczne podejście należy stosować w kwestii rękawic – źle dobrany, zbyt luźny rozmiar będzie stanowił dla nas większe zagrożenie, niż środek ochrony.
Niezwykle ważnym – i niestety często pomijanym – elementem ochrony podczas pracy z kątówkami stanowią okulary ochronne. Z uwagi na prędkość drobin, odpryskujących od obrabianego materiału, korzystanie z nich powinno stanowić nawyk. Podczas pracy z modelami o dużej mocy warto zastanowić się także nad nausznikami. Ochrona zmysłów musi stać się naszą absolutną podstawą i nawykiem, poprzedzając jakikolwiek kontakt z włączonym urządzeniem.
Pamiętajmy, by przed pracą z kątówką dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, dostarczoną przez producenta oraz sprawdzić jej poprawne działanie. Obróbka materiału niezgodnego z przeznaczeniem danego modelu bądź zaniechanie innych kwestii może skutkować zagrożeniem dla zdrowia lub utratą gwarancji w przypadku uszkodzenia maszyny.
Szlifierki akumulatorowe to rozwiązanie, które zyskało na ogromnej popularności w ciągu ostatnich lat. Dzięki wyposażeniu w ładowalną baterię litowo-jonową o napięciu najczęściej 18 V, pozwalają na pracę we wszystkich miejscach, w których nie istnieje możliwość skorzystania z zasilania sieciowego lub w trudno dostępnych przestrzeniach. Pojemność akumulatorów mieści się zazwyczaj w granicach 2-6 Ah.
Dobierając kątówkę akumulatorową, należy zrezygnować z najtańszych rozwiązań od nieznanych marek, cechujących się zwykle krótkim czasem pracy na baterii oraz brakiem możliwości jej wymiany w przypadku zużycia ogniw. Urządzenia renomowanych marek będą zapewniały wyższą sprawność i prędkość obrotową, co przełoży się na możliwość cięcia lub szlifowania twardszych materiałów.
Czy cena ma znacznie? W przypadku tarcz do kątówek – zdecydowanie tak. Ale od początku. Tarcze do cięcia dzielimy na przeznaczone do metalu, drewna oraz diamentowe (do betonu i innych materiałów twardych). O ile najczęściej wybór użytkowników pada na modele o standardowej grubości 1 mm, tak należy pamiętać, że najlepszą jakość cięcia uzyskamy, zmieniając tarcze w zależności od twardości obrabianego materiału. Wybór najtańszych tarcz nie zawsze będzie uzasadniony ekonomicznie – ostatecznie droższy model najpewniej wykaże się wyższą trwałością, przechylając kwestię oszczędności na swą stronę.
W przypadku tarcz szlifierskich wyróżniamy ich cztery rodzaje:
Ponownie podczas należy kierować się jej przeznaczeniem deklarowanym przez producenta oraz grubością. Najlepsze wyniki przy szlifowaniu uzyskasz, korzystając z tarcz od renomowanych marek.
Tworząc nasz asortyment, skupiliśmy się na zapewnieniu rozbudowanej oferty szlifierek kątowych od najlepszych producentów. Dzięki temu z łatwością wybierzesz urządzenie idealnie dostosowane do swoich potrzeb.
Dni
na zwrot
Gwarancja
z możliwością rozszerzenia
Własny
magazyn
Bezpieczne
zakupy