+48 790 448 733

pon. - pt.: 08:00 - 15:30

Młotowiertarki i młoty

(6)
Sortowanie

Młotowiertarka

DEDRA DED7852
409,47
chwilowo niedostępny

Młotowiertarka

DEDRA DED7850
325,35
chwilowo niedostępny

Młotowiertarka

DEDRA DED7839
351,81
chwilowo niedostępny

Młotowiertarka

GREENWORKS GD24SDS1
567,41
chwilowo niedostępny

Młotowiertarka

MAKITA MDHR202Z
642,33
chwilowo niedostępny

Młotowiertarka

MAKITA MHR2630
656,21
chwilowo niedostępny

Młotowiertarki i młoty udarowe

W kwestii sprzętu potrzebnego podczas przeprowadzania remontów młotowiertarki zajmują jedno z najbardziej zaszczytnych miejsc. Możliwość wiercenia udarowego i jednoczesnego skuwania tynków czy posadzek stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, przeprowadzających rutynowe prace we własnych domach.

 

W przypadku, gdy inne rozwiązania zawodzą, z pomocą przychodzą młoty udarowo-obrotowe. Dzięki swojej dużej mocy i uchwytom narzędziowym SDS Max maszyny tego typu idealnie sprawdzają się w nawet najcięższych robotach remontowo-budowlanych, z łatwością radząc sobie z wierceniem lub skuwaniu betonu, asfaltu i innych wyjątkowo twardych materiałów konstrukcyjnych.

 

Jako internetowy sklep Unitool posiadamy w naszym asortymencie szeroki przekrój młotowiertarek i młotów od sprawdzonych producentów. Każde z urządzeń objęte jest pełną gwarancją oraz fachowym wsparciem naszych specjalistów w zakresie doboru i eksploatacji. Nie czekaj, zamów i skorzystaj z błyskawicznej przesyłki!

Młotowiertarka Stanley FATMAX SFMEH210K-QS

Do czego służy młotowiertarka?

Konstrukcyjnie młotowiertarki przywodzą na myśl klasyczne wiertarki. Ich podstawę stanowi mocny silnik oraz udar pneumatyczny, działający dzięki kompresorowi przenoszącemu uderzenia na podbijak, a tym samym na przecinak lub wiertło. Pozwala to zrezygnować z uciążliwej potrzeby dociskania urządzenia do powierzchni, które jest niezbędne w wiertarkach z udarem mechanicznym.

 

Młotowiertarki powstały z myślą o pracy przede wszystkim z twardymi materiałami, takimi jak kamień naturalny, beton czy cegła. Używane są do skuwania ścian oraz innych prac, takich jak kucie bruzd pod przewody elektryczne, usuwanie starych okładzin ściennych, czy wiercenie otworów w żelbetonie.

 

Ich poręczna konstrukcja – mniejsza niż w młotach udarowo-obrotowych – zapewnia wysoki komfort pracy ceniony przez fachowców, m.in. hydraulików, elektryków, instalatorów i pracowników budowlanych. Biorąc pod uwagę dużą uniwersalność, warto także zastanowić się nad zakupem odpowiednio dobranej młotowiertarki do użytku prywatnego.

Energia udaru w młotowiertarkach

Młotowiertarka Dedra DED7839

O tym, jak efektywny w radzeniu sobie z twardymi powierzchniami będzie dany model młotowiertarki, decyduje energia udaru wyrażana w dżulach [J]. Im większa ich ilość, tym skuteczniej dane urządzenie będzie kruszyło lub wierciło dany materiał. W młotowiertarkach do użytku amatorskiego wynosi ona zwykle do 5 J. Modele o większej mocy będą przeznaczone dla profesjonalistów. Największą wartość energii udaru osiągają młoty udarowo-obrotowe, nawet do 65 J.

 

Z energią udaru powiązany jest jeszcze jeden parametr – częstotliwość udaru, który określa ilość uderzeń wiertła na minutę. Pamiętaj, że wraz ze wzrostem częstotliwości będzie spadać energia udaru. Dla przykładu, wiercąc w betonie, należy zacząć od wysokiej częstości, pokonując miękki tynk. W miarę postępów zmniejszamy częstotliwość, co powoduje wzrost energii, ułatwiając obróbkę powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem młotowiertarki?

Energia udaru to tylko jeden z czynników, które musimy wziąć pod uwagę, szukając elektrowiertarki. Bezpośrednio powiązana z nią będzie moc urządzenia. W przypadku zastosowań amatorskich można przyjąć, że modele z silnikami 1000 W będą jak najbardziej wystarczające do wykucia bruzd w domu, czy innych niedużych czynności remontowych. Zawodowcy pracujący przez wiele godzin w twardych materiałach, powinni kierować się w stronę maszyn o mocy powyżej tego progu, np. 1100-1500 W. Do najcięższych zastosowań rekomendujemy z kolei młoty udarowo-obrotowe.

 

Do listy istotnych z punktu widzenia użytkownika parametrów i funkcji, podawanych w tabelach produktowych w naszym sklepie, zaliczymy:

  • zasilanie – młotowiertarki mogą być zasilane z sieci 230 V lub przenośnego, ładowalnego akumulatora,
  • moment obrotowy – podawany w niutonometrach [Nm]. Im wyższy moment, tym łatwiej urządzenie poradzi sobie z pokonywaniem oporu materiału,
  • rodzaj uchwytu wiertarskiego – młotowiertarki wyposażane są najczęściej w uchwyty SDS-Plus o średnicy 10 mm. Rzadziej w tej kategorii spotkamy modele SDS-Max 18 mm, przeznaczone do najcięższych zastosowań,
  • regulacja prędkości obrotowej – w większości przypadków niezbędna funkcja, pozwalająca dostosować pracę maszyny do wymagań materiału,
  • redukcja drgań – niezwykle przydatna opcja, zwłaszcza podczas długiej, intensywnej obróbki. Pozwala zmniejszyć negatywny wpływ drgań na stawy, mięśnie i układ nerwowy,
  • akcesoria i funkcje dodatkowe – młotowiertarki mogą być wyposażone w dodatkowe rękojeści, latarki LED, blokady głębokości wiertła, czy funkcję obrotów wstecznych. Zdecydowanie warto je rozważyć, mając w planach poszerzenie zakresu prac.

Młotowiertarki akumulatorowe

Młotowiertarki akumulatorowe powstały pod specjalne potrzeby użytkowników, często pracujących w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Urządzenia te wyposażane są w nowoczesne akumulatory litowo-jonowe, zwykle o pojemności 3-5 Ah i napięciu 18 V lub 2x18 V. Modele tego typu cechuje też mniejsza energia udaru, zwykle mieszcząca się w granicach 1-3 J. Oferowany stosunkowo długi czas pracy na baterii może zostać dodatkowo wydłużony poprzez dodatkowy akumulator, dostępny w komplecie lub osobno.

Młotowiertarka Greenworks GD24SDS1

Młotowiertarki w sklepie Unitool – dlaczego my?

Jesteśmy tu dla ciebie. Kupując u nas, otrzymujesz gwarancję pełnego wsparcia na każdym etapie realizacji zamówienia.

  • Pomoc w doborze młotowiertarki odpowiedniej do twoich potrzeb i budżetu.
  • Ekspresowa wysyłka prosto pod twoje drzwi.
  • Porady eksploatacyjne.
  • Pełna gwarancja producenta na każde urządzenie.

 

Dysponujemy najlepszymi modelami na rynku, sprawdzonymi przez rzesze fachowców na całym świecie. W skład naszej oferty wchodzą m.in.:

Młoty udarowo-obrotowe – kiedy warto kupić?

Ze względu na bardzo dużą moc silników, energię udaru (nawet 20 J) i gotowość do pracy z dużymi średnicami wierteł młoty udarowo-obrotowe sprawdzają się przede wszystkim w użytku profesjonalnym podczas prac remontowych i budowlanych, polegających na obróbce cegły, betonu, żelbetonu, asfaltu i innych twardych materiałów konstrukcyjnych.

 

Podobnie jak w przypadku młotowiertarek także i młoty możemy podzielić ze względu na sposób zasilania na sieciowe i akumulatorowe, z czego drugie spośród wymienionych rozwiązań rekomendowane jest przede wszystkim fachowcom, często pracującym w miejscach bez dostępu do gniazdka. W większości przypadków urządzenia te pozwalają na wykonywanie otworów o średnicy do 52 mm wiertłami klasycznymi bądź nawet 160 mm dla wierteł koronowych. Niemal wyłącznie stosuje się w nich uchwyty SDS Max i SDS Plus.

 

Ergonomia i bezpieczeństwo, które wyróżniają dostępne w naszej ofercie modele od sprawdzonych producentów, są w stanie zapewnić długowieczną, bezawaryjną i wygodną pracę w nawet najtrudniejszych warunkach.

30 dni na zwrot - ikona

Dni

na zwrot

Gwarancja - ikona

Gwarancja

z możliwością rozszerzenia

Włąsny magazyn - ikona

Własny

magazyn

Bezpieczne zakupy - ikona

Bezpieczne

zakupy