+48 790 448 733

pon. - pt.: 08:00 - 15:30

Agregaty tynkarskie

Sortowanie

Brak produktów spełniających zadane kryteria.

Agregaty do tynkowania

Agregaty tynkarskie to jeden z podstawowych rodzajów maszyn wykorzystywanych przez fachowe firmy budowlane, pragnące połączyć jak najszybszy czas realizacji zlecenia z jakością i ergonomią często niedostępną dla tradycyjnego nakładania tynków. Dzięki szerokiemu przekrojowi dostępnych modeli, pozwalających na stosowanie różnych rodzajów powłok, urządzenia te sprawdzają się doskonale zarówno w pracach elewacyjnych, jak i do tynkowania ścian wewnątrz budynków.

 

W sklepie Unitool znajdziesz maszyny do tynkowania wyłącznie od sprawdzonych polskich i zagranicznych marek. Posiadamy modele zarówno o małej, jak i dużej mocy, z powodzeniem radzące sobie z różnymi rodzajami zapraw i tynków. Każdy z produktów objęty jest pełną gwarancją producenta oraz fachowym wsparciem naszych specjalistów. Wybierz sprawdzone rozwiązanie i dołącz do grona najlepszych!

Agregat tynkarski WABROTECH WT-T7

Zakup agregatu tynkarskiego - na co zwrócić uwagę?

Agregat tynkarski elektryczny

Najważniejszą kwestię przy wyborze agregatu będzie stanowił rodzaj obsługiwanych przez niego zapraw. Każdy z nich przeznaczony jest do nakładania określonych rodzajów powłok o różnej strukturze. Informacja ta jest każdorazowo podawana w kartach produktowych w naszym sklepie i powinna stanowić punkt wyjścia do analizy dalszych aspektów. Pamiętaj, że wykorzystując tynki niezalecane przez producenta, ryzykujesz uszkodzeniem maszyny i utratą gwarancji!

 

Przechodząc do parametrów technicznych, powinniśmy zacząć od wyboru zasilania. Obecnie na rynku dominują dwa rodzaje agregatów tynkarskich – elektryczne i spalinowe. To, na które z rozwiązań się zdecydujemy, powinno wynikać przede wszystkim z wydajności maszyny oraz tego, jak często przychodzi nam pracować w miejscach, w których nie mamy dostępu do energii z gniazdka.

Jeśli chodzi o moc agregatu, zależność pozostaje taka sama, jak w przypadku innych urządzeń – im wyższa, tym na ogół szybciej będziemy w stanie wykonać założone prace. W większości modeli dostępnych na rynku oscyluje ona w granicach 2800 do nawet ponad 10 000 W dla maszyn, przeznaczonych do krycia bardzo dużych powierzchni. Dobrej jakości agregaty do nakładania tynków posiadają silniki o bardziej odpornych na przeciążenia uzwojeniach miedzianych oraz całkowicie szczelnej konstrukcji, niezbędnej na budowach.

 

Bezpośrednio z mocą powiązana będzie wydajność pompy, podawana w litrach na minutę. Należy pamiętać, że będzie ona zależna także od rodzaju (gęstości) mieszanki. Kolejna cecha, czyli ciśnienie tłoczenia – w dobrych modelach regulowana elektronicznie – wynosi na ogół do 30 bar (435 PSI). Zwróć również uwagę na mającą wpływ na odległość podawania materiału maksymalną zalecaną długość węża – zastosowanie zbyt długiego przewodu przełoży się na spadek ciśnienia i wydajności.

Pompa śrubowa agregatu tynkarskiego

Agregaty tynkarskie – rodzaje powłok

Agregaty tynkarskie dostępne na rynku cechują się dużą różnorodnością w zakresie obsługiwanych powłok. W sprzedaży znajdziesz modele służące do nakładania m.in.:

  • tynków z żywicy sztucznej lub silikonowej,
  • tynków silikatowych,
  • tynków gipsowych i wapiennych,
  • tynków termoizolacyjnych, renowacyjnych i akustycznych,
  • lekkich powłok tynkarskich o ziarnistości do 3 mm,
  • mineralnych powłok końcowych,
  • powłok porowatych z betonu,
  • plastiku kwarcowego,
  • powłok dachowych i przeciwpożarowych,
  • mineralnych szlamów uszczelniających,
  • emulsji bitumicznych,
  • zapraw murarskich,
  • wylewek maszynowych.

Jak używać agregatu do tynkowania?

Pierwszą czynnością, którą należy przeprowadzić, będzie dokładne przygotowanie miejsca pracy oraz zabezpieczenie najbliższego otoczenia przed osobami postronnymi. Z uwagi na hałas maszyny i możliwość odprysków należy wyposażyć się w nauszniki oraz okulary ochronne. Operator powinien dokładnie sprawdzić stabilność podłoża, na którym stoi agregat i upewnić się o jego prawidłowym podłączeniu do sieci elektrycznej oraz wodociągowej (za pomocą węża).

 

Pompa ślimakowa powinna być zamontowana w jarzmie, przykręcanym następnie do kołnierza mieszarki. W następnym kroku – przy wciąż wyłączonym agregacie – podłącza się wąż toczny zaprawy do jarzma i pistoletu natryskowego. Wąż z układu wodnego należy mieścić w wiaderku. Wąż ze sprężonym powietrzem powinien być umieszczony w kolektorze powietrza, a następnie podłączony do pistoletu.

Pistolet do agregatu tynkarskiego
Wskaźnik wartości ciśnienia w agregacie tynkarskim

Po zamknięciu zaworu powietrza należy podłączyć wąż do kolumny mieszarki i odchylić motoreduktor. Następnie wypełniamy komorę mieszarki wodą za pomocą przycisku, do takiego poziomu, by ta zakrywała ślimak pompy. W kolejnym kroku mieszak wkładamy do kolumny i zasprzęglamy go ze ślimakiem i motoreduktorem. Sam motoreduktor łączymy z kolei z mieszarką zamknięciem klamrowym.

 

W tym momencie otwieramy zawór powietrza przy pistolecie, inicjując uruchomienie agregatu. Ilość wody podawanej do komory mieszania regulujemy zaworem wodnym. W ostatnim kroku zapełniamy kosz zasypowy suchą mieszanką i przystępujemy do pracy. Pamiętaj, by nie uruchamiać pompy ślimakowej na sucho – może to skutkować jej zatarciem oraz uszkodzeniem motoreduktora. Stale kontroluj ilość dostarczanej wody, kierując się wymaganiami materiału podanymi przez producenta. Po zakończeniu robót odcinamy dopływ mieszanki poprzez zamknięcie zaworu powietrza i wyłączamy maszynę.

30 dni na zwrot - ikona

Dni

na zwrot

Gwarancja - ikona

Gwarancja

z możliwością rozszerzenia

Włąsny magazyn - ikona

Własny

magazyn

Bezpieczne zakupy - ikona

Bezpieczne

zakupy