+48 790 448 733

pon. - pt.: 08:00 - 16:00

Agregaty

(21)
Sortowanie

Agregat

WABROTECH WT20i
2 699,00
Promocja -4%

Agregat malarsko-szpachlarski

WABROTECH WT51
14 250,00 13 750,00
chwilowo niedostępny

Agregat

WABROTECH WT28
3 799,00

Agregat

Kraft&Dele KD1744
679,57
chwilowo niedostępny

Agregat malarsko-szpachlarski

WABROTECH WT81
16 499,00

Agregat

WABROTECH WT32H
5 999,00
chwilowo niedostępny

Agregat

DEDRA DED7421
1 186,70
chwilowo niedostępny

Pistolet do agregatu

Pistolet malarski WT450
239,00

Pistolet do agregatu

Pistolet do malowania sufitów WT250
259,00
chwilowo niedostępny

Agregat

Kraft&Dele KD1748
805,37
chwilowo niedostępny

Agregat

Kraft&Dele KD1747
829,03
chwilowo niedostępny

Agregat

DEDRA DED7423
3 121,06
chwilowo niedostępny

Agregat

YATO YT-82560
929,38

Agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy WABROTECH WT6500EDF
1 599,00

Agregat prądotwórczy

Agregat prądotwórczy WABROTECH WT9500EDP
1 999,00

Agregat malarsko-szpachlarski

WABROTECH Agregat malarsko-szpachlarski WT60
15 750,00

Agregat malarsko-szpachlarski

WABROTECH Agregat malarsko-szpachlarski WT85
18 499,00

Agregaty - oferta Unitool

Agregaty malarskie, tynkarskie oraz malarsko-szpachlarskie to grupa maszyn, niezbędna podczas większości prac budowlanych, pozwalająca podnieść jakość wykończenia i zaoszczędzić czas. Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie podczas krycia małych i (w szczególności) największych powierzchni, zapewniając poziom krycia niedostępny dla bardziej konwencjonalnych metod.

 

Sklep internetowy Unitool dostarcza agregaty od najlepszych światowych i polskich marek, takich jak m.in.:

Każdy z nich objęty jest pełną gwarancją producenta oraz naszym fachowym wsparciem w kwestii doboru odpowiedniego rozwiązania lub serwisu. Wybierz model, gotowy spełnić potrzeby twoje lub twojej ekipy, wznosząc profesjonalizm oferowanych klientom prac malarskich na najwyższy poziom!

Agregat Kraft&Dele KD1748

Rodzaje agregatów

Agregat Dedra DED7423

Wśród agregatów budowlanych do nakładania powłok możemy wyróżnić ich trzy następujące rodzaje:

  • Agregaty malarskie – przeznaczone do nakładania szerokiego przekroju farb, w większości nowoczesnych modeli metodą hydrodynamiczną, pozwalającą ograniczyć zużycie powłok i wyeliminować problem powstawania zacieków.
  • Agregaty malarsko-szpachlarskie – wielozadaniowe maszyny, gotowe do pokrywania powierzchni roboczych zarówno farbami, jak i masą szpachlarską.  
  • Agregaty tynkarskie – za wytrzymałych silników i pomp, zastosowanych na ich pokładzie, maszyny te pozwalają na nakładanie tynku o różnej granulacji.

Najważniejsze parametry agregatów

Do podstawowych parametrów, które należy przeanalizować przed zakupem agregatu, zaliczamy:

  • zasilanie – w sprzedaży znajdziemy dziś zarówno modele o napędzie spalinowym, jak i elektrycznym 1-fazowym 230 V lub 3-fazowym 400 V. Z uwagi na większą wydajność najczęściej zaleca się drugie z wymienionych rozwiązań. Agregaty spalinowe stosowane są dziś przede wszystkim w miejscach z utrudnionym dostępem do gniazd,  
  • moc – informuje o zużyciu prądu i wpływa bezpośrednio na ciśnienie, z którym wyrzucana jest powłoka. W większości modeli, dostępnych na rynku, oscyluje w granicach 650-4000 W,
  • wydajność pompy – podawana w litrach na minutę. Określa, jak dużo materiału malarskiego lub tynkarskiego jest w stanie obsłużyć agregat. Wpływa bezpośrednio na gęstość i granulację możliwych do stosowania powłok. Dla przykładu pompa o wydajności 2,7 l/min pozwala na wykończenie około 1000 m2 w ciągu 8 godzin,
  • ciśnienie pracy – im wyższe ciśnienie (podawane w Pascalach lub Barach), tym gęstszych powłok możemy używać. Do farb lateksowych, akrylowych i emulsji wystarcza ok. 200 bar, z kolei do cięższych lub gęstszych materiałów – 230 bar lub więcej,
  • metraż – określa w przybliżeniu, jak dużą powierzchnię jest w stanie skutecznie pokryć dany model agregatu w skali rocznej [m2/rok],
  • rozmiar dyszy – podawany najczęściej jako wartość minimalna i maksymalna. Poza kompatybilnością z danym urządzeniem powinien być dobrany pod kątem rodzaju farby,
  • długość węża – zwykle w kartach produktowych znajdziemy dwie wartości – długość węża, dołączonego do zestawu oraz długość maksymalną, z którą współpracuje określony model,
  • klasa szczelności IP – określa odporność maszyny na ciała stałe (pierwsza cyfra) i wodę (druga),
  • wymiary i waga – o ile agregaty malarskie, tynkarskie i malarsko-szpachlarskie są w zdecydowanej większości wyposażone w kółka jezdne, tak parametry te odegrają bardzo dużą rolę pod względem transportu maszyny oraz możliwości pracy na niewielkich przestrzeniach.

W przypadku problemów z doborem agregatu odpowiedniego dla własnych potrzeb zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Wystarczy, że opiszesz nam, z jakimi powłokami i w jakich warunkach przychodzi ci pracować najczęściej, byśmy zaproponowali ci najlepsze pod kątem opłacalności rozwiązanie!

Agregat niskociśnieniowy, powietrzny czy hydrodynamiczny?

W agregatach wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje natrysku – niskociśnieniowy, pneumatyczny (powietrzny) oraz hydrodynamiczny. Pierwszy z nich wykorzystywany jest przede wszystkim do nanoszenia wyrobów o niskiej lepkości, takich jak lakiery i emalie pod ciśnieniem do 0,9 bar. O ile brak możliwości stosowania gęstszych materiałów może być ograniczający, tak metoda ta jest stosunkowo popularna do malowania małych elementów, czy podczas prac wykończeniowych.

 

Agregaty powietrzne (pneumatyczne) to najbardziej klasyczne rozwiązanie, w którym farba, po wypłynięciu z dyszy, łączy się z powietrzem, sprężonym do ok. 3-6 bar. Metoda ta pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości powłoki, jednak jedynie w przypadku rzadkich materiałów – przy użyciu bardziej gęstych mieszanek krople farby pozostają nierozpylone, pogarszając jakość krycia.

Ostatecznie za najlepszy wybór wśród fachowców uchodzą agregaty hydrodynamiczne, w których określona substancja – np. szpachla, tynk lub farba – zostaje sprężona w zbiorniku pompy, by następnie zostać wytłoczona poprzez dyszę na określoną powierzchnię. Dzięki temu nie tylko otrzymujemy możliwość używania materiałów o różnej granulacji lub gęstości, ale także zyskujemy krycie o doskonałej jakości, pozbawione zacieków.

Agregat hydrodynamiczny WABROTECH WT24

Jak dobrać kompresor do agregatu?

O ile zakup kompresora do agregatu powietrznego jest obowiązkowy, tak należy pamiętać, że wybór modelu o jak najwyższej wydajności nie zawsze będzie uzasadniony. Agregaty o pojemności ok. 20 l mogą być z powodzeniem wykorzystywane w połączeniu z dwutłokowymi kompresorami 50 l.  Wyższa pojemność przełoży się jednak na możliwość dłuższej pracy bez włączonego silnika kompresora. Najlepszym wyjściem zawsze będzie posłużenie się informacjami producenta, załączonymi w instrukcji obsługi.

Agregaty prądotwórcze do zasilania elektronarzędzi

Agregat prądotwórczy WABROTECH WT3800ED

Rozbudowując nasz asortyment, postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty wysokiej jakości agregaty prądotwórcze, przeznaczone do zasilania szerokiego przekroju elektronarzędzi. Dysponujemy urządzeniami o wydajności do 7 kW, pozwalającymi na bezproblemową pracę z maszynami zarówno jedno- jak i trójfazowymi.

30 dni na zwrot - ikona

Dni

na zwrot

Gwarancja - ikona

Gwarancja

z możliwością rozszerzenia

Włąsny magazyn - ikona

Własny

magazyn

Bezpieczne zakupy - ikona

Bezpieczne

zakupy