
Gdy zależy nam na jak najlepszej jakości krycia i szybkości przeprowadzania prac, wybór może być jeden. Agregaty malarskie, które wchodzą w skład naszej oferty, to sprawdzone rozwiązania, idealnie odnajdujące się w codziennym wykorzystaniu przez przedsiębiorstwa lakiernicze, konstrukcyjne i budowlane.
Sprawdź:
W asortymencie sklepu internetowego Unitool znajdziesz agregaty malarskie od uznanych marek zagranicznych i krajowych cenionych przez branżowych specjalistów. Kupując u nas, otrzymujesz pewność, że wybrany przez ciebie model będzie objęty pełną gwarancją producenta oraz wsparciem naszych ekspertów na każdym etapie realizacji zamówienia. Dopasuj więc najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb i ciesz się błyskawiczną wysyłką prosto pod twoje drzwi!
W podstawowym podziale agregatów malarskich wyróżniamy ich trzy rodzaje:
O ile rodzaj agregatu powinien być dobrany pod kątem charakteru naszych codziennych prac, tak największą wydajnością oraz jakością nanoszenia powłok wykażą się agregaty hydrodynamiczne. Oferują one także najszerszą uniwersalność, pozwalając na stosowanie farb o różnej gęstości.
Szukając agregatu malarskiego, po wybraniu jednego z trzech powyższych rodzajów, powinniśmy rozważyć, który sposób zasilania – elektryczny czy spalinowy – sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. Na tym etapie zastanów się, jak często przychodzi ci malować w miejscach o trudnym dostępie do gniazd 1- lub 3-fazowych i w razie problemów rozważ model wyposażony w napęd spalinowy.
Pamiętaj, że moc agregatu będzie determinowała siłę, z którą wyrzucana będzie powłoka malarska. Parametr ten wpłynie także na pobór prądu lub paliwa – wybór jak najmocniejszej maszyny nie zawsze będzie więc optymalnym rozwiązaniem. Ponadto wpłynie ona na wydajność pompy, która określa, jak duża ilość powłoki w litrach będzie wyrzucana przez agregat na minutę. Większe ciśnienie pracy, podawane w Barach lub Pascalach, pozwoli ci z kolei na stosowanie gęstszych materiałów. W kartach produktowych w naszym sklepie znajdziesz też parametr metrażu, który określa w przybliżeniu wielkość powierzchni, jaką będziesz w stanie pokryć danym modelem agregatu w m2 rocznie.
Wszystkie agregaty dostępne w naszym sklepie posiadają podany w kartach produktowych minimalny i maksymalny rozmiar dyszy, który możesz zastosować. Pamiętaj, że będą one determinowały możliwość użytkowania konkretnych rodzajów farb i lakierów.
Z punktu widzenia wytrzymałości maszyny należy odrzucić wszystkie podejrzanie tanie modele od nieznanych firm. Ich zazwyczaj słaba jakość wykonania oraz zastosowane materiały mogą przekładać się na wysoką awaryjność, nieakceptowalną w warunkach budowlanych. Agregat malarski powinien ponadto wyróżniać się wysoką klasą szczelności IP, która określa jego odporność na pył oraz wodę.
W kwestii właściwej ergonomii pracy dokładnie sprawdź wagę i wymiary urządzenia oraz to, czy jest wyposażone w dobrej jakości kółka jezdne. Nie bez znaczenia pozostanie długość węża dołączonego do zestawu oraz długość maksymalna, jaką zaleca producent.
Przed przystąpieniem do malowania agregatem hydrodynamicznym należy odpowiednio przygotować malowaną powierzchnię. Zadbaj o właściwe zabezpieczenie niemalowanych miejsc. Oczyść ścianę (lub inny rodzaj powierzchni) z kurzu i sprawdź, czy jest równa. W wielu przypadkach, by osiągnąć wysokiej jakości krycie, konieczne będzie dodatkowe szpachlowanie i gruntowanie.
W następnym kroku, jeśli farba nie jest od razu gotowa do użycia, dobrze ją wymieszaj. Pozwoli to uniknąć problemów z nanoszeniem, które mogą wystąpić po jej zbiciu. Upewnij się, że twoje warunki pracy są w stu procentach bezpieczne. Nie zapomnij o zabezpieczeniu miejsca malowania przed przypadkowymi osobami.
Zaczynając malowanie, kieruj się poniższymi wskazówkami:
pamiętaj, że najlepsze efekty metody hydrodynamicznej osiągniesz, malując w temperaturze 18-20oC.
Kwestia konieczności stosowania to jedno z najczęstszych pytań zadawanych przez osoby stojące przed zakupem pierwszego agregatu. Dodatkowe koszty w postaci jego zakupu będą dotyczyły nas na szczęście jedynie w przypadku agregatów powietrznych (pneumatycznych). W niskociśnieniowych i hydrodynamicznych agregatach potrzeba ta nie występuje, znacznie ograniczając koszty i awaryjność.
Dni
na zwrot
Gwarancja
z możliwością rozszerzenia
Własny
magazyn
Bezpieczne
zakupy